top of page

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
Kıymetli katılımcımız
Öncelikle kongremize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Kongremize yüz yüze katılmak isteyenlerin aşağıdaki bilgilendirme metnini dikkatle okumaları gerekmektedir
 
BAKÜ'YE SEYAHAT
- Bilindiği üzere pek çok ülke salgın hastalığın seyrine bağlı olarak sık sık bir takım kısıtlamalar ya da serbestlikler getirme yönünde tedbirler alabilmektedir. Bu kapsamda Azerbaycan hükümeti de salgın hastalığın seyrine göre  yabancıların ülkeye girişlerini dönem dönem kısıtlayabilmektedir. Kısıtlama tedbirlerinden bazen yalnızca Azerbaycan vatandaşları muaf tutulurken bazen de Azerbaycan'da ikamet ya da çalışma izni olan yabancılar muaf tutulup diğer amaçlarla (turizm, konferans, ziyaret) seyahat etmek isteyenler ülkeye alınmayabilmektedir. Hali hazırda Azerbaycan Hükümeti, yurt dışından ülkeye seyahat edecek misafirlerden en az 2 doz aşı (biontech ya da sinovac) ile son 72 saat çerisinde yapılmış PCR testini beraber istemektedir.
Pandemi kaynaklı belirsizlik süreci sebebiyle Türkiye'den kongre katılımcılarımızın (Bakü'yü ziyaret etmek sebebiyle)  çok önceden uçak bileti almamaları, Bakü havalimanındaki yabancıların ülkeye kabulü prosedürlerini seyahat etmeyi planladığınız havayolu şirketlerini arayarak iyice teyid etmeleri ve sonrasında Bakü'ye seyahat etmek için plan yapmaları gerektiğini önemle rica ederiz


KARABAĞ'A SEYAHAT VE YÜZ YÜZE SUNUM
Karabağ'daki güvenliğin arttırılması çalışmaları sebebiyle Bakü'den Karabağ'a ancak özel izinle gidilebilmektedir. Gerek Bölgenin hassasiyeti ve gerekse de pandemi kaynaklı seyahat kısıtlamaları sebebiyle Karabağ'daki kongre açılışı sınırlı sayıda katılımcı ve yalnızca düzenleme kurulu üyeleri için izin alınarak gerçekleştirilecektir. Açılış sonrası tüm oturumlar ve sunumlar ONLINE olarak yapılacaktır.  Kongremize online olarak ya da Bakü'deki konferans salonundan yüz yüze katılarak sunum yapabilirsiniz. Herhangi bir aksaklık/mağduriyet yaşamamak adına siz değerli katılımcılarımızın bu hususu göz önüne alarak plan yapmaları önemle rica olunur.

bottom of page